AKTUALNOŚCI

 

 

Kochani! 

Właśnie zakończyliśmy nasz projekt SPOTKANIA POD CHMURKĄ 2019 r. W tym roku mieliśmy duże finansowe wsparcie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu nasze spotkanie mogło być jeszcze wspanialsze niż poprzednie. Pracy  nad naszą „Chmurką” było bardzo dużo! Ale opłacało się. Było cudownie. Naliczyliśmy że na wszystkich warsztatach i spotkaniach było nas ok. 500. To wspaniały wynik. Bardzo jesteśmy szczęśliwi że Wy i Wasze dzieciaki chcecie czytać. Odwiedzili nas czytelnicy mali i duzi z różnych stron Polski a nawet świata ;).

W ramach przypomnienia: w sobotę 22 czerwca 2019 r. na Błoniach nad rzeką Nettą w Augustowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie pod hasłem „Literatura + Sztuka + Piknik”. Dzieci wraz z rodzicami oraz zaproszonymi do królewskiego grodu gośćmi bawili się kreatywnie aż do wieczora. Udział w organizowanych przez Fundację Mamy Mamy „V Spotkaniach pod chmurką” był bezpłatny.

W planie imprezy wypełnionej atrakcjami po brzegi, były m.in. warsztaty popularyzujące czytelnictwo dla dzieci i dorosłych z pisarką Ulą Sieńkowską-Cioch, tworzenie smoczych masek z ilustratorką Olą Cieślak, spotkanie autorskie z twórczynią „Dynastii Miziołków” Joanną Olech oraz zajęcia z Michałem Malinowskim z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO. Trwały także przygotowania do spektaklu „Sceny z życia smoków” w reżyserii Joasi Denert.

Dzieci tworzyły kostiumy, pracowały nad scenografią, ćwiczyły dykcję, a następnie ku uciesze zgromadzonych na pikniku rodzin – wzięły udział w przedstawieniu.

Wśród uczestników konkursu rozlosowano nagrody (natychmiastowy aparat fotograficzny z wkładami i dwa zestawy książek), zaś każdy uczestnik danego bloku zajęć wytworzoną przez siebie pracę mógł wziąć na pamiątkę do domu. Robiliśmy też pamiątkowe zdjęcia na tle zrobionej podczas warsztatów scenografii (zdjęcia oczywiście dzieciaki i dorośli zabrali na pamiątkę).W ramach wydarzenia powstało 10 recenzji oraz scenariusze zabaw z książką, które można znaleźć na stronie mamymamy.pl lub na FB. Zachęcaliśmy Was pięknymi autorskimi animacjami, grafikami, zaproszeniami i plakatami zrobionymi specjalnie dla Nas i Was.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy Was do odwiedzania naszej Mamowej strony : mamymamy.pl oraz obejżenia naszej fotorelacji <3

Pozdrowiamy i dziękujemy Honorata i Sylwia 

 

 

Konkurs na facebooku MAMY MAMY! Kliknij na plakat a przeniesiesz się na funpage Mamy Mamy! Zapraszamy!

Kochani zaczynamy oto nasz piękny plakat!

 

Kochani już możecie znaleźć nasze piękne ulotki i plakaty! szukajcie ich w naszym pięknym Augustowie i możecie pobrać tu:

strona1

strona2

strona3