JESTEM Augustowski dzień integracji z Osobami niepełnosprawnymi

9 maja 2018r.

 

Integracja i akceptacja to ciągle jeszcze marzenie…

Jednak takie incjatywa jak JESTEM Augustowski Dzień Osób Niepełnosprawnych to marzenie spełnia.

Pokazuje jak otwarci i bezinteresowni możemy być na drugiego człowieka.

Dziękujemy Wszystkim którzy się do tego przyczynili.

Dla małych i dużych, smutnych i radosnych, dla prawdziwych krawcowych i kreatywnych amatorów.

Dla przyjaciół i tych którzy się nimi stali…

Dla Augustowa, bo to Miasto w którym dobrze żyć i które chce żeby było lepiej,

dla tych którzy zrozumieli i przestali się bać!

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY!!!

 

1 maja 2018r.

 

Zapraszamy do wysłuchania relacji radiowej z naszego Wydarzenia <3

kliknij w link

 

 

30 kwietnia 2018r.

W Augustowie naprawdę dzieją się rzeczy niezwykłe. Mogli się o tym przekonać uczestnicy spotkania zatytułowanego „Jestem”, które odbyło się w niedzielne popołudnie 22 kwietnia w Miejskim Domu Kultury. Spełniło się marzenie dziewczyn z Fundacji Mamy Mamyo zorganizowaniu „Augustowskiego dnia integracji z osobami niepełnosprawnymi”.  Ten dzień – jak powiedziała Sylwia Piekarska [ Mamy Mamy] – dla bardzo wielu osób rozpoczął się prawie trzy tygodnie wcześniej na warsztatach artystyczno-integracyjnych. Wówczas po raz pierwszy spotkała się 60-osobowa grupa dzieci, młodzieży i dorosłych, by wspólnie przygotowywać nową wersję przedstawienia o Niebieskiej Niedźwiedzicy. Spektakl powstał  w Społecznej Szkole Podstawowej STO, gdy gimnazjaliści ze szkolnej drużyny kreatywności „Uskrzydleni” zaproponowali, by stworzyć przedstawienie, w którym będą występowali młodzi aktorzy ze szkoły społecznej i ze szkoły specjalnej. W kwietniu na scenę zaproszono wszystkich, którzy chcieli dołączyć do zespołu teatralnego. Próby odbywały się w gościnnym Klubie Iskra, w którym jednocześnie powstawały dekoracje i kostiumy. Na pierwszych warsztatach zrobiono dziesiątki różnokolorowych włóczkowych pomponów na niedźwiedzie uszy.  Tydzień później podłoga klubu została zasłana metrami barwnych materiałów, które w trakcie spotkania zmieniły się w bajkowy las, słoneczną, kolorową krainę i królewski pałac. Mijały kolejne dni, a pracowite ręce zszywały fantazyjne dekoracje oraz  cięły materiały na kostiumy. Wszystko po to, by podczas Dnia Integracji zachwycać i wzruszać widownię opowieścią o małej niedźwiedziczce, której nikt nie chciał, bo była niebieska.

Przedstawienie było główną częścią spotkania poświęconego integracji. O tym, że jest ona bardzo ważna i potrzebna, byśmy dobrze funkcjonowali jako społeczność, mówili: pan burmistrz Wojciech Walulik, pani wicestarosta Katarzyna Sturgulewska i dyrektor Szkoły Specjalnej pan Roman Krzyżopolski. O tym, że integracja nie musi być hasłem, ale codziennością, świadczył entuzjazm ponad dwadzieściorga aktorów na scenie, wśród których były osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Wzruszająco brzmiały słowa końcowej piosenki: „Wygońmy zło, by nie było tu go”.  To przesłanie zespół teatralny chce nieść dalej, pokazując spektakl dzieciom z augustowskich przedszkoli i szkół. Kolejni widzowie będą mogli także podziwiać dekoracje i kostiumy, które powstały dzięki środkom z projektu sfinansowanego przez Urząd Miasta oraz dzięki wielkiej pracy  trzydziestoosobowej grupy krawiecko-artystycznej, w której znaleźli się uczniowie Szkoły Specjalnej, Społecznej Szkoły Podstawowej STO, Szkoły Podstawowej nr 2 ( gimnazjalistki), a także ich rodzice i przyjaciele, między innymi Pracownia Ala ma Kota.

 

25 kwietnia 2018r.

22 kwietnia odbył się pierwszy AUGUSTOWSKI DZIEŃ INTEGRACJI Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI. Ten dzień był wyjątkowy, wszystko się udało! Stworzony przez nas spektakl poruszył publiczność. Przepiękne kostiumy i scenografia zachwycała. Gra aktorska naszych artystów wzruszała do łez. Należy przypomnieć że wszystko co zadziało się na scenie podczas tego szczególnego dnia było dziełem wielu osób. To kochani Augustowiacy pomogli nam stworzyć coś tak wyjątkowego.

Spotykaliśmy się cały kwiecień, by spektakl mógł zachwycać wyrazem i formą. Odbyły się dwa warsztaty w Klubie Kina Iskra na których część z nas trenowała zdolności aktorskie, a inni w pocie czoła wykonywali stroje, uszy i scenografie. Próby do spektaklu odbywały się co tydzień. Pani Asia Denert- reżyserka i scenarzystka spektaklu dwoiła się i troiła by każdy jak najlepiej odtworzył powierzoną mu rolę. Wielu z nas Pracowało po godzinach w domach szyjąc, tworząc i pracując, a wszystko po to byśmy byli razem!

Wszystko udało się cudowanie,ale największą wartością tego wydarzenia było to by być razem. I by Osoby Niepełnosprawne żyjące w naszym mieście czuły że są dla nas ważne.

 

13 kwietnia 2018r.

 

11 kwietnia 2018r.

Zapraszamy do udziału w naszym Facebookowym konkursie kliknij w grafikę niżej a przeniesiesz się na Facebooka!

6 kwietnia 2018r.

Cudowna atmosfera, integracja, rozmowy i twórcza praca. Tak było 5 kwietnia w Augustowie. Spotkaliśmy się w 60 osobowej wspaniałej, twórczej i otwartej na wyzwania grupie! Joanna Denert jak zwykle przeprowadziła cudowne warsztaty teatralne. Powstały nowe role do naszego spektaklu Niebieska Niedźwiedzica! Beatka Augustynowicz – Pomponowa Misia pokazała jak zrobić uszowe opaski . Pompony robiliśmy prawie 3 godziny, wykorzystaliśmy 20 motków włóczki i odkryliśmy prawdziwe pomponowe talenty
Było wspaniale! A już w ten czwartek zapraszamy na kolejne warsztaty

     

 

3 kwietnia 2018r.

 

2 kwietnia 2018r.

Przygotowaliśmy dla Was cudowne warsztaty, które odbędą się już w ten czwartek. Asia Denert zamieni każdego z Was w aktora, a Ci którzy wolą sztuki plastyczne będą wykonywać pomponowe opaski dla prawdziwych niedźwiedzi. Wszystko po to by się rozwijać, integrować i świetnie się bawić!

 

 

 

27 marca 2018r.